Pazartesi , 16 Temmuz 2018
Anasayfa » Genel » Blog Yazısı Hazırlamanın İncelikleri
eticaret

Blog Yazısı Hazırlamanın İncelikleri

Blog Yazısı Hazırlamanın İncelikleriBlog Yazısı Hazırlamanın İncelikleri ile yazılmış keyifle okunan blog yazıları her zaman ilgi çeker. Ancak her içerik aynı şekilde başarılı olmayabilir. Hazırladığınız içeriğe farklı dokunuşlarda bulunmak, yazılarınıza merak uyandırıcı ögeler eklemek ve okuyucuları cezbetmek sandığınız kadar zor değil. Firmalar iş yaşamının temposuna kapılıp giderken en önemli noktalardan birini, yani kaliteli içerik üretimini askıya alabiliyor. Oysa ki e-ticaret alanında okuyucuların ilgisini uyandıran içerikler daima fayda sağlar. Doğru içerik, yeterli miktarda etkileşim anlamına da gelir. Blog yazılarınızı nasıl hazırlamanız gerektiğini biliyor musunuz? Platin Market blog yazısı hazırlamanın inceliklerini açıklıyor…

Blog Yazısı Hazırlamanın İncelikleri

– Günlük yaşamda okuduğunuz yazıları hatırlamaya çalışın. İlk etapta ilginizi ne çekmişti? Elbette ki sıradışı bir başlık! Yazınızın başlığı okuyucuların ilk izlenimlerine yapılan bir nokta atışıdır. Bu nedenle ilk izlenim güvencesini kazanmak için konuyla uyumlu, mümkünse çok da uzun olmayan bir başlık seçmelisiniz. Böylece okuyucular meraklanacak, yazınızı okuyacak ve en önemlisi yazınızı diğer okuyucularla paylaşmak isteyecekler.

– Blog yazınıza güzel, konuyla uyumlu bir başlık buldunuz. Peki bu okurun ilgisini canlı tutmak için yeterli mi? Asla… İlginç bir girişle okuyucuyu can evinden yakalamalısınız. E-ticaret dünyasında vakit gerçek anlamda nakittir ve kimse boş yere vaktini harcamak istemez. Dolayısıyla blog yazılarınızda onlara kıymetli bir şeyler sunduğunuzu hissettirmelisiniz.

– Blog yazınız, e-ticaret sitenizin bilgilendirme sahası niteliğindedir. Kullandığınız cümlelerde kendinizden emin bir tavır takınmaya özen gösterin. Bir ürün, hizmet ya da konu hakkında kitlenize bilgi veriyorsanız cümleleriniz güçlü ifadeler barındırmalıdır. Okuyucularınızın size inanması, sizin kendine güvenen bir yazı sunmanız ile mümkün olur.

– Yazılarınızda ara başlıklar kullanmanız yazıyı bölmeniz açısından faydalı olabilir. Böylece okuyucularınız da çok fazla sıkılmamış olacaktır. Yazınıza hızlıca göz atan kişiler, ilgilendikleri bir detaya daha rahat şekilde ulaşabilirler. Aynı zamanda yazının önemli kısımlarını ön plana çıkarmanız için de kolaylık sağlar.

E-ticaret sitenizin blogu için hazırlayacağınız metinleri daha çarpıcı hale getirmek için ilginç görseller kullanmalısınız. İnternet ortamında bulabileceğiniz yüksek çözünürlüklü görseller metnin konusu ile şık bir bütünlük oluşturacaktır. İnternet kullanıcıları metinlere zaman ayırsa da görseller konusunda çok daha meraklı davranırlar.

Blog Yazısı Hazırlamanın İncelikleri yazımız hakkında görüşlerinizi ve önerilerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz.

E-Ticaret Paketi

İlginizi Çekebilir

Göztepe’nin ürünleri Hepsiburada’da satışa çıktı

Hepsiburada, Türkiye’nin dört bir yanındaki Göztepe taraftarını takımlarının ürünleriyle kolay ve hızlı bir şekilde buluşturmaya …